Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 1250 komentarzy

"Nowa Polska"

Analityk - System III RP usiłował mnie zniszczyć zawodowo, publicznie, a na końcu prywatnie. Oparty na kłamstwie, nienawiści oraz promujący zło, wymaga gruntownej przebudowy. Jak tego dokonać?

"Pycha idzie zawsze przed upadkiem"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Lekceważenie przez rządzących rządzonych zawsze kończy się podobnie - upadkiem.

 Szanowni Państwo!

 
 
Przeczytanie poniższego artykułu zainspirowało mnie do napisaniu kilku zdań n.t. upadku. Jimm Collins w książce p.t. "Jak upadają potęgi" wyróżnił pięć etapów:
 
1. Pycha zrodzona z sukcesu;
2. Lekceważenie ryzyka i niebezpieczeństwa;
3. Kapitulacja - śmierć;
4. Niepohamowana żądza;
5. Rozpaczliwe szukanie ratunku. 
 
W latach 90 - ch realizując swój pierwszy projekt biznesowy, przeszedłem przez wszystkie etapy. W trakcie piątego etapu opracowałem koncepcję transformacji biznesowej firmy upadającej, która miała formę spółki cywilnej, w kierunku firmy docelowej, która miała formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. To interesujące doświadczenie posłużyło mi do sformułowania oferty firmy doradczej, która merytorycznie jest aktualna poza obsługą informatyczną. W 1997 r., kiedy powstała ta oferta (załącznik), byłem świeżo po zakończenia funkcjonowaniu działu komputerowego najpierw firmy starej, a potem nowej. Mózgiem tego działu był wtedy mój starszy kilkunastoletni syn Bartłomiej. Już jako student Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego znalazł pracę jako specjalista IT w biurze PiS w Warszawie, a potem był jego dyrektorem organizacyjnym. Praca w firmie rodzinnej na pewno pomogła mu się tam znaleźć. 
 
Nieprzyjazne, a nawet wrogie otoczenie w sferze mikro i makro nie pozwoliło mi przeprowadzić skutecznie transformacji biznesowej. W firmie pozyskano pracownika Szymona Króla, który pełnił rolę konfidenta instytucji publicznych. Zatrudniony księgowy Marek Walewski wykorzystując moją trudną sytuację, zaniedbywał swoje obowiązki. Zaangażowany prawnik adwokat Cezary Podhorski po okresie poprawnego działania, zaczął reprezentować interesy moich oponentów. Posypały się fałszywe doniesienia, oskarżenia, procesy i wyroki. Opisałem to obszernie w załączonym zestawieniu.        
 
Obserwujemy aktualnie upadek PiS. Ten proces nie musi być podobny jak w przypadku podmiotów gospodarczych, ale jest nieunikniony. Nawet, gdyby ta organizacja miała u podstaw swojego powołania i funkcjonowania zasady poprawności nie tylko politycznej, powinna stosować się do ogólnie przyjętych zasad organizacji i zarządzania. Odrębnym problemem jest komunikowania się ze społeczeństwem oraz wewnątrz tej organizacji. W książce Johna C. Maxwella "Wszyscy się komunikują, niewielu potrafi się porozumieć" zawarte są istotne informacje n.t. skutecznej komunikacji. Szanująca się organizacja w Polsce, która sformułuje koncepcję ideową, programową i organizacyjną, skomunikuje się skutecznie ze społeczeństwem i przekona je, ma szansę na rządzenie w bliższej i dalszej perspektywie.
 
 
Z poważaniem. Andrzej Dziąba.         
 

KOMENTARZE

 • Pan wybaczy,
  ale notka wydaje mi się chaotyczna, mimo, że porusza wiele istotnych cech rzeczywistości, nie skomentuję jej. Zbyt wiele w niej brakuje.
 • @interesariusz z PL 20:37:33
  Co wg Pana jest chaotyczne?
 • Wszystko ma swój koniec
  Systemy zazwyczaj upadają w momencie utraty lidera,braku zaplecza,braku kapitału,dezinformacji,zdrady,niesprawiedliwości lub stagnacji która mobilizuję drugą stronę do ataku.
  Obecnie mamy do czynienia z prawie wszystkimi z tych czynników z wyjątkiem zdrady.Mamy stagnację i kilka klęsk które powinny zmobilizować niezadowolonych do aktywności.Brakuje charyzmatycznego lidera i programu a on musi być narodowy bo po tylu klęskach i obecnej sytuacji w jakiej znajduje się Polska nie ma mowy o innym programie.Wklejam tutaj to co wkleiłem już w kilku miejscach ale bez echa:
  Do pookrągłostolowych elit i ich mocodawców!

  Daliście się podpuścić tym z Radia Wolna Europa(zachód Europy) i Głosowi Ameryki(Ameryka) nie mając pojęcia o rządzeniu państwem.
  Zasiedliście przy okrągłym stole z komunistami którzy potem uwłaszczyli się na majątku narodowym i zabezpieczyli się strukturalnie na przyszłość.
  Zachłysnelicie się władzą i dopuściliście do zniszczenia dorobku powojennych pokoleń(zrujnowanie przemysłu i rolnictwa) bez walki politycznej i ulicznej w obronie ludzi tracących pracę (Lepper potrafił to robić ale nie był wasz!) co poskutkowało masową emigracją i niżem demograficznym.
  Wepchneliście nas do UE i podpisaliście wszystko z naiwnością oraz bez zabezpieczeń zapominając o doświadczeniach z Krzyżakami i Rozbiorach Polski.Skutkuje to brakiem suwerenności oraz dalszym upadkiem rolnictwa i perspektyw rozwoju gospodarczego.
  Wszystkie elity polityczne po 1989 działają tylko na swoją korzyść lub na korzyść tych którzy ich podpuścili bo na pewno nie działają dla dobra Polski i Polaków!
  W państwie bez jednomandatowych okręgów wyborczych,wyborów sprawdzających w połowie kadencji,numerowanych kart do głosowania oraz surowych kar za korupcję i podejmowanie decyzji na niekorzyść Polski bez możliwości powrotu do polityki i administracji nic się nie zmieni bo całe zło z którym mamy doczynienia pochodzi z bezkarności!
  Nie trudno jest coś rozwalić(Polska) ale bardzo ciężko sprawić żeby to coś działało tym bardziej gdy rządzi się aby rządzić albo dla dobra tych w imieniu których się rządzi(nie Polaków)!
  Naród polski nie potrzebuje takich liderów-powinno was tu już nie być zniszczyliście ten kraj i tego wam nie wybaczymy!Kłamaliście i kłamiecie!
  Czas na partię narodową pracującą dla Polski i narodu a nie dla was lub waszych kolesi

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY