Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 1250 komentarzy

"Nowa Polska"

Analityk - System III RP usiłował mnie zniszczyć zawodowo, publicznie, a na końcu prywatnie. Oparty na kłamstwie, nienawiści oraz promujący zło, wymaga gruntownej przebudowy. Jak tego dokonać?

"Jak zamiast do szpitala trafiłem do więzienia".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nocy z 17/18 stycznia 2021 r. uniknąłem niechybnej śmierci w pożarze, uciekając w piżamie i klapkach. Potem zamiast do szpitala, trafiłem do więzienia.

Po ucieczce z palącego się domu po drabinie podstawionej przez sąsiadów z pobliskiego domu, znalazłem się pod ich opieką. Państwo Zemłowie okryli mnie kocem, podali gorącą herbatę, a potem kawę. Kiedy do ich domu przyszedł policjant i zapytał mnie, czy potrzebuję pomocy lekarskiej, czułem się na tyle dobrze, iż odmówiłem. Wtedy on zapytał mnie o numer Pesel. Podałem mu. Nic nie odpowiedział. Kiedy moi gospodarze i wybawcy zadeklarowali, abym u nich został, on stwierdził, że powinienem pójść z nim. Założyłem na piżamę podane mi ubrania oraz buty i poszedłem z policjantem. Po drodze dowiedziałem się, że jestem poszukiwany w celu doprowadzenia do więzienia i odbycia kary 1 miesiąca pozbawienia wolności. Kiedy zareagowałem spontanicznie, że miałem nadzieję, iż piekło, które zgotował mi tzw. system prawny III RP mam za sobą, policjant odpowiedział: "Jaki system"? To wzbudziło moje podejrzenia. Zamierzam nie tylko te wątpliwości wyjaśnić w ramach dziennikarskiego śledztwa, które chcę przeprowadzic na łamach NEon24.pl 

Dzisiaj ograniczę się do tej relacji oraz zamieszczenia  kilku linków prasowych:

 
Pomimo upływu tygodnia nie mogę się doczekać realnego zainteresowania moim losem przez władze miasta i gminy Supraśl. Burmistrz dr Radosław Dobrowolski, do którego napisałem jeszcze z więzienia, twierdzi, że nie jestem mieszkańcem gminy, chociaż mieszkam w Supraślu od listopada 2018 r. i blokuje mi wszelką pomoc. Schronienia udzieliła mi rodzina Sławomira Żukowskiego, mechanika samochodowego, u którego remontowałem samochód. 

Założyłem zrzutkę (https://zrzutka.pl/f74gk6).  Proszę o pomoc. 

C.d.n.
 
      
 
   
 
 


 
 
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • Do Ministra Sprawiedliwości
  Minister Sprawiedliwości/Prokurator Generalny

  Zbigniew Ziobro

  Uprzejmie proszę o sprawdzenie legalności zatrzymania mnie nad ranem 18 stycznia 2021 r. bezpośrednio po ucieczce z palącego się domu w Supraślu przy ul. Posterunkowej 5 na podstawie wątpliwego i podejrzanego wyroku Sądu Rejonowego w Będzinie sygn. akt II K 812/18, osadzenia mnie, a następnie przetrzymywania przez 23 dni. Powinien to zrobić Sąd Okręgowy w Białymstoku IV Wydział Penitencjarny w sprawie sygn. akt IV Kow 188/21/pr, do którego złożyłem najpierw wniosek o udzielenie trzydniowej przerwy w karze, następnie wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie, ale do chwili zwolnienia mnie przez Sąd Rejonowy w Łomży w sprawie sygn. akt II Ko 185/21, któremu powierzono wykonanie tego haniebnego wyroku, tego jednak nie zrobił.

  Poniżej zamieszczam relację z wydarzeń, które miały miejsce począwszy od feralnej nocy z 17/18 stycznia 2021 r., którą będę systematycznie uzupełniał.

  Sprawę proszę potraktować jako bardzo pilną. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi na moje odręcznie napisane pismo z 18 stycznia 2021 r., skierowane do Pana, a wysłane za pośrednictwem policjantów z Wasilkowa oraz Sądu Rejonowego w Białymstoku.

  Z poważaniem. Andrzej Dziąba.
 • Do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej
  Minister Rodziny
  i Polityki Społecznej
  Marlena Maląg


  Uprzejmie proszę o pilną interwencję w związku z opieszałością Burmistrza Supraśla dr Radosława Dobrowolskiego w udzieleniu mi pomocy jako osobie poszkodowanej w pożarze, do którego doszło w nocy z 17/18 stycznia 2021 r. Poniżej zamieszczam treść mojej relacji, którą zacząłem redagować po opuszczeniu Aresztu Śledczego w Białymstoku. Znalazłem się tam nie w związku z pożarem, lecz innymi okolicznościami, które powinny zostać wyjaśnione w odrębnym postępowaniu. Wystosowałem w tej sprawie stosowne pismo do Ministra Sprawiedliwości/Prokuratora Generalnego, które przekażę odrębnie.

  Będąc jeszcze w areszcie 21 stycznia 2021 r. skierowałem list do burmistrza Supraśla, informując o mojej sytuacji i prosząc o poinformowanie mnie, jakiej pomocy w zakresie przysłowiowego "dachu nad głową", materialnym i finansowym mogę oczekiwać. Do tej pory nie otrzymałem w tej sprawie odpowiedzi.

  9 lutego 2021 r. wstrzymano wykonanie kary wobec mnie i opuściłem areszt. Poprosiłem znajomego z Supraśla Pana Sławomira Żukowskiego o tymczasowe schronienie, którego mi udzielił. Natomiast ze strony lokalnej administracji nie mam żadnej pomocy. Pomimo tego, że mieszkam w Supraślu od listopada 2018 r. odmawia się uznania mnie za jego mieszkańca, poszkodowanego w pożarze itp.

  Proszę o natychmiastową interwencję w tej sprawie, gdyż zachowanie lokalnej władzy narusza prawo oraz zasady współżycia społecznego


  Z poważaniem. Andrzej Dziąba.
 • Zygmunt Miernik, Adam Słomka i służby specjalne.
  Za wyrokiem Sądu Rejonowego w Będzinie sygn. akt II K 812/18, który zaprowadził mnie do więzienia, stał Zygmunt Miernik, który zarzucił mi rzekome niszczenie jego dokumentów. Ten wyrok to zemsta jego oraz kompanów i służb, które za nimi stały. Żadne z moich doniesień przeciwko Miernikowi nie zostało przez organy ścigania uwzględnione.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY