Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 1250 komentarzy

"Nowa Polska"

Analityk - System III RP usiłował mnie zniszczyć zawodowo, publicznie, a na końcu prywatnie. Oparty na kłamstwie, nienawiści oraz promujący zło, wymaga gruntownej przebudowy. Jak tego dokonać?

Nowy Ekran - Fides - Nowa Polska i co dalej z Tobą Polsko?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyraźny brak koncepcji!

Ideologom NE brakuje klarownej koncepcji na wypadek, gdyby Polską nie miał ochoty nikt rządzić. Teoretycznie taka sytuacja może się wydarzyć i co wtedy? Obserwuję zlepek różnych haseł i politycznych inicjatyw, którym brakuje spójności, a działaniom konsekwencji. Bo jeśli doprowadza się do zgłoszenia KWW OLW NE w trybie awaryjnym, a potem nie rejestruje się list kanydatow, to jak to inaczej nazwać? "Bicie piany". Podobnie z unieważnieniem wyborów, które jeszcze sie nie odbyły. Błąd logiczny. Próby przyciągnięcia do siebie realnych sił politycznych po zgłoszeniu komitetu, czy ostatnio po powołaniu podobno jakiegoś sztabu są tylko medialnym szumem, a nie realnymi działaniami organizacyjnymi. Za kilka dni nawet Ci, którzy o tym pisali n.t temat, zapomną o tym. Czy wokół pomysłu medialnego może narodzić się realna siła polityczna?      

KOMENTARZE

 • „brak koncepcji”
  Pan weźmie moje.
 • @Grzegorz Rossa.
  Proszę je zaprezentrować.
 • Hej
  Bardzo się mylisz

  Nie nosi się sztabki złota na wierzchu w plecaku
 • @Łażący Łazarz
  "...Nie nosi się sztabki złota na wierzchu w plecaku..." - a czy mamy inne wyjście?
  Może tak?
  http://nikander.nowyekran.pl/post/27064,tomaszu-urbas-to-sie-da-posklejac
 • @Analityk: Proszę je zaprezentrować
  W moim blogu.
 • @Analityk
  własnie, o tę sztabke złota tu chodzi, jakbys nie wiedzial.

  Jaki paradygmat, takie przysłowia, pojecia, słowa.
  Swiątynia bożka Mamona.
 • @Łażący Łazarz
  Chciałbym się mylić dla dobra Polski. Poczekam i przekonam się.
 • @Grzegorz Rossa.
  Chętnie się zapoznam.
 • @circ
  Z tym paradygmatem to wyjeżdżasz na okragło. Zejdź do poziomu przeciętnego zrozumienia i potrzebnej praktyczności.
 • @t-rex
  Dodam: prymat polskiego prawa nad unijnym, JOW, DB, władza prezydencka, wybierani w okręgach wyborczych nie kadencyjni sędziowie, ustawa o mediach - potężny bat na łgarzy, spamerów, manipulatorów ludzkiego umysłu i ducha, oddziały obrony terytorialnej, infrastruktura państwowa, prawdziwie polska bankowość ...
 • @Analityk
  Życzę przyjemną lekturę.
 • @t-rex
  Może nie wszyscy wiedzą, co w Polsce nalezy zrobić, ale na pewno wielu. Problem tkwi w tym, jak to zrobić? Stajemy tutaj przed odpowiedzią na trzy zasdnize pytania": co, jak i za ile? Co, czyli jakich zmian należy dokonać w sferze prawnej przyszłego państwa, jak je zorganizować i nim zarządzać, aby służyło społeczenstwu i było finansowo wydolne dla potrzeb bieżąccyh oraz przyszłych? Jak tych zmian dokonać, przechodząc już nie od PRL do III RP, bo tego już doświadczamy i mamy wyraźnie dość, a właśnie od tego, czego mamy już wyraźnie dość do tego, co jest nam obiektywnie potrzebne oraz możliwe do uzyskania w bardzo trudnej sytuacji Polski oraz globalnej, a jest to bardziej problem polityczny niż techniczny? Ile ten proces ewentualnej transformacji będzie kosztował i jakie może przynieść perspektywicznie korzyści?
  Przykład Wegier wskazuje, że współpraca władzy kościelnej oraz świeckiej, wspólnota ducha i materii pozwala ten nowy dom budować. Tradycyjnie buduje się go od fundamentu, ale mniejsza o kwestie techniczne. Istotny jest wspólny cel zaakceptowany przez budowniczych oraz wspólna praca posuwająca budowę naprzód. Było to możliwe po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Teraz to jest bardziej konieczne niż możliwe.
  Bez wątpienia potrzebny jest nowy ustrój Polski, system realizowany przez ludzi dla ludzi. Przedstawiony przez circ program wraz z deklaracją Fides jest odpowiedni dla czasu i miejsca. To "nowe wino" z przypowieści o winie i bukłakach. Wlane do starych bukłaków, jakim są struktury przejęte z PRL i bez istotnych zmian wkomponowane po 1989r., rozleje się i zmarnuje. Praca podjęta również przez NE na rzecz zmiany, a wręcz zniesienia tych struktur jest niezbędna, aby skutecznie zmienić system.
  Samym pisaniem skarg, zażaleń, najlepszych artykułów tego nie zmienimy. W przeszłości napisałem kilkanaście tys. różnych pism, które odniosły niewielki skutek. Siła argumentów nie była w stanie pokonać muru niekompetencji, arogancji i korupcji różnej władzy. Potrzebny był argument siły fizycznej i duchowej wyrażony we wspólnym i zorganzowanym działaniu, bez jej użycia.
  Słuszne protesty i skargi NE oraz innych komitetów muszą być poparte właśnie argumentem siły. Dopóki władza tego nie zobaczy, nie uwierzy, że to realna siła.
  Trzeba to przeprowadzić pokojowo, ale z pełną deteterminacją. Jest to nasze "być albo nie być".
 • @Grzegorz Rossa.
  Dziękuję. Dzisiaj zamilknę na co najmniej trzy tygodnie i będę miał czas na lekturę. Pozdrawiam.
 • @t-rex
  Też w to wierzę, ale każde przedsięzwięcie potrzebuje sprawnego i mądrego zarządzania. Samo się to nie zrobi.
 • @carcajou
  Ja najbardziej, ale do tego potrzebna jest suwerenność państwa. To najważniejszy element przyszłego ustroju: (suwerenność-praworządność-bezpieczeństwo-gospodarność-prorodzinność-solidarność-tolerancja). Pozdrawiam. A.D.
 • @Analityk
  Czekam na Pana powrót.

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Będę tutaj zaglądał, ale wstzrymam się z komentarzami po wyborach. Pozdrawiam. A.D.
 • @Analityk
  Co z tym wspólnego mają wybory?

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Praktycznie niewiele, ale chiałbym, aby te nieliczne niewiadome stały się wiadome. Poza tym sam fakt ich odbycia i ogłoszenia wyników, które niczym istotnym nie mogą nas zaskoczyć, stanowić powinny taki swoisty punkt startowy dla podjęcia poważnych dzialań w celu realnej zmiany systemu. Bunt obywatelski w USA może być dla nas inspiracją. Trzeba przestać dyskutować, a zacząć działać. Jeśli Pan chciałby przesłać mi założenia swojej koncepcji, moje dane adresowe znajdują się na www.ideaconsulting.pl Pozdrawiam.
 • @Analityk
  Działać trzeba nie oglądając się na wybory. Prześlę.

  Pozdrawiam,
 • @Analityk: Jeśli Pan chciałby przesłać mi założenia swojej koncepcji, moje dane adresowe znajdują się na www.ideaconsulting.pl
  Nie znalazłem adresu poczty elektronicznej. Linki wrzucam tu:

  http://www.scribd.com/doc/38779869/Ciężkie-czasy-dla-agentow

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/12720,michnik-przychodzi-noc-dlugich-nozy-czy-noce-moskiewskie

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/24031,jak-zrealizowac-polityke-jagiellonska

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Dziękuję. Zapoznam się z tekstami i odezwę wcześniej niż po 9 października 2011. Adres mojej poczty komercyjnej to biuro@ideaconsulting.pl Pozdrawiam. Andrzej Dziąba.
 • @Analityk
  Dziękuję za adres. Linki już opublikowałem. Nie będę ich przesyłał pocztą.

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Dziękuję i pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY