Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
124 posty 1250 komentarzy

"Nowa Polska"

Analityk - System III RP usiłował mnie zniszczyć zawodowo, publicznie, a na końcu prywatnie. Oparty na kłamstwie, nienawiści oraz promujący zło, wymaga gruntownej przebudowy. Jak tego dokonać?

"Ruch Narodowy"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas Marszu Niepodległości zapowiedziano powstanie Ruchu Narodowego. Później w trakcie licznych wystąpień potwierdzano jego powstanie. Czy coś realnie w tej sprawie się dzieje poza medialnymi wystąpieniami?

Przemawia przeze mnie troska o Polskę. Na fb zapytałem Artura Zawiszę, czy można liczyć na coś więcej z jego strony niż publicystykę? Dodałem, że to nie wystarczy, aby wygrać Polskę. Artur Zawisza mi nie opdowiedział. Zaproponowałem, że włączę się konstruktywnie do potrzebnych działań, ale też nie uzyskałem odpowiedzi od Artura Zawiszy. Uświadomiło mi to, że albo nic realnie się nie dzieje w związku z zapowiedzią powołania Ruchu Narodowego, albo nie każdy jest mile widziany przy jego tworzeniu (przynajmniej przez Artura Zawiszę)?

Może animatorzy i promotorzy Ruchu Narodowego wypowiedzieli by się na łamach Nowego Ekranu i rozwiali moje wątpliwości?   

KOMENTARZE

 • @Analityk
  Można to też tak nazwać http://nikander.nowyekran.pl/post/84891,spoleczna-gospodarka-rynkowa-atak-na-pierwsza-linie-okopow
 • Chcę, myślę wszyscy chcemy jakiejś struktury na NE w formie luźnego klubu Ruchu Narodowego na początek
  Jednak gorącym kartoflem są liderzy, mimo zachęt nie chce się tego podjąć sam Gospodarz Ryszard Opara, a to byłoby na start najlepsze. Co dalej to się obaczy, demokratycznie może zostanie wybrany ktoś inny, a może mandat dostanie Gospodarz NE dalej. Liderów może być kilku i wtedy my dołączymy jako szeregowcy.

  Zapewne wiele się dzieje na salonach, ale nie jestem zorientowany w szczegółach.
 • trochę pokory Panie
  osobiście nawet bym zalecał ostrożność z wszystkimi którzy chcieli by podłączyć się w tworzenie Ruchu Narodowego bo zapewne niektórzy są autentyczne zainteresowani tworzeniem takiego ruchu to jednak wielu by przyszło aby jemu zaszkodzić.
 • Najłatwiej rzucać hasła. Gorzej z realizacją
  Szanowny Panie,

  Zapewniam Pana, że ja w tej sprawie wiele robię i mam też wiele pomysłów. Nie rozmawiam na ten temat z Panem Zawiszą ani ONR, MW.
  Przynajmniej obecnie.

  Spotkałem się z wieloma natomiast osobami - autorytetami, działaczami (planujemy wspólne przedsięwzięcie). Na początek będziemy rejestrować Stowarzyszenie Zwykłe - skupiające kilkanaście organizacji, stowarzyszeń i partii pozaparlamentarnych. Na razie na zasadzie luźnej, bez zobowiazań. Chcemy się sprawdzić w działaniu. Zapowiada się bardzo obiecująco.

  Proszę wybaczyć - na razie nie mogę wyjawić szczegółów, obawiając się
  negatywnych komentarzy.

  Jak Pan (być może) zauważył, piszę również na ten temat wiele na NE.
  I zaczęło się... pomówiono rozmaitymi oskarżeniami, bzdurami - aż czasem się zastanawiam i mam coraz więcej wątpliwości: - Czy w ogóle Polacy potrafią coś zrobić w zgodzie, czy jest jakaś szansa, czy itd???

  Tak jak powiedział Piłsudski - "wszystko dla Polski - NIC z Polakami"

  Ale zapewniam Pana. Ja będę walczył o Polskę - do końca swojego życia.
  Jeżeli Pan chce się włączyć do działań - zapraszam do NE.

  Z Narodowym Pozdrowieniem

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 20:20:26
  Jeśli ten tekst był dla mnie, dziękuję, a jeśli nie dla mnie też dziękuję. Nie zamierzałem urazić ani Artura Zawiszy, ani kogokolwiek, kto w sprawie Ruchu Narodowego coś realnie już zrobił, a ja najzwyczajniej o tym nie wiem, ale proszę mi wierzyć, chciałbym wiedzieć.
  Rzetelna informacja to podstawa budowania realnej rzeczywistości. Dlatego postanowiłem zamieścić ten wpis. Będę wdzięczny za każdą informację, która pozwoli mnie/nam na dokonanie wiarygodnej oceny tego, co można by umownie nazwać fundamentem pod zbudowanie .... Polski. Celowo użyłem kropek zamiast przymiotnika, aby uniknąć niepotrzebnych skojarzeń i nieporozumień. Bez wątpienia potrzebna jest na pewno JEDNOŚĆ.
 • Autor
  Na wiosne tego roku, planowany jest Kongres RN...
 • @cziken1 22:32:13
  http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/737880_468836109818462_149459015_o.jpg
 • @Analityk 20:57:11
  Tekst był dla wszystkich, ale Pan mnie zainspirował.

  Zdaję sobie sprawę, że część ludzi chciałaby wiedzieć - co się dzieje. Otóż jest sporo rozmaitych rozmów i planów, ale na efekty trzeba poczekać.
  Falstart nie byłby wskazany.

  Będę informował, jeżeli będzie coś konkretnego.

  Z Narodowym pozdrowieniem
 • @lju 20:50:43
  Szanowny Panie

  Moim zdaniem Piłsudski, zrobił sporo dla Narodu, choć "sensu stricte" nie był tzw Narodowcem. Był prócz tego bardziej skutecznym mężem stanu.
  Brakowało mu poparcia hierarchii kościoła, z uwagi na jego życie osobiste ale miał poparcie wojska, jak również Narodu.

  Z drugiej strony Narodowców nie można kojarzyć tylko z Dmowskim, który był wielkim wizjonerem, ale brakowało mu skuteczności politycznej.
  Przynajmniej tak ja to oceniam.

  Dla mnie najważniejsza jest Polska, która można odbudować obecnie tylko przy pomocy Narodu. Jestem zwolennikiem Państwa Narodowego.

  Z Narodowym Pozdrowieniem
 • @Analityk 20:57:11
  //Rzetelna informacja to podstawa budowania realnej rzeczywistości. Dlatego postanowiłem zamieścić ten wpis. Będę wdzięczny za każdą informację, która pozwoli mnie/nam na dokonanie wiarygodnej oceny ....//

  Masz google, tak?
  http://narodowcy.net/

  To nie pajacuj.
 • @Ryszard Opara 23:13:03
  //Brakowało mu poparcia hierarchii kościoła, z uwagi na jego życie osobiste ale miał poparcie wojska, jak również Narodu.//


  Kościół nie mógł poprzeć socjalizmu przede wszystkim, bo to ideologia oparta na herezji, czyli dzieło Antychrysta.

  //Z drugiej strony Narodowców nie można kojarzyć tylko z Dmowskim, który był wielkim wizjonerem, ale brakowało mu skuteczności politycznej.//

  Nic dziwnego, skoro Pański skuteczny idol Piłsudski narodowców wymordował, bo narodowcy zdominowali uczelnie i media i zanosiło się, że za chwilę wygrają.

  //ale miał poparcie wojska, jak również Narodu.//

  Bo wojsko nie zna się na ideologii i szkolone jest do wykonywania rozkazów dowódcy.
  Naród nie miał wyjścia, bo wróg był u bram, a potem naród był niedoinformowany i wręcz oszukiwany, choć inteligencja narodowa widziała co się święci.
 • @Ryszard Opara 23:01:44
  Dziękuję.
 • @circonstance 00:03:45
  Nie denerwuj się. Każdą istotną informację trzeba zweryfikować pod względem jej wiarygodności. Będę zaglądał na podaną stronę możliwie często.
 • @cziken1 22:46:44
  Dziękuję.
 • @Analityk 00:14:11
  Ale ty nie weryfikowałeś, czyli nie zajrzałeś w google.
  Nie chciało ci się.
 • @circonstance 06:32:51
  Zajrzałem. Za mało tam informacji jak dla mnie. Mógłbyś/mogłabyś zmienić nastawienie na bardziej przyjazne. kojarzy mi się ono z Kimś/czymś. Z szacunku dla człowieka pisze się Ty, a nie ty.
 • @Ryszard Opara 23:13:03
  "Z drugiej strony Narodowców nie można kojarzyć tylko z Dmowskim, który był wielkim wizjonerem, ale brakowało mu skuteczności politycznej.
  Przynajmniej tak ja to oceniam."
  ==================

  Doprowadzenie do powstania niepodległej II RP (niestety zawłaszczonej przed obóz Piłsudskiego i tych co za nim stali, w tym mówmy wprost o Niemcach, masonerii, żydostwie, ruchach socjalistyczno-komunistycznych, lewackich w obecnym ujęciu) to brak skuteczności politycznej? Piłsudski był tak naprawdę całkiem nam zbędny, Polska powstałaby tak czy siak po Wersalu, a okupacyjne wojska niemieckie musiałyby ustąpić, albo zostałyby rozbite przez Francję, także przez nasze jednostki, w tym ściągniętą z zachodu Błękitną Armię. Źle się to potoczyło i tyle. Zostawiliśmy Niemcom ziemie pokrzyżackie-pruskie, a niegdyś wolnych plemion których Piastowie nie zdołali przyłączyć do Polski. Daleko było do obecnych granic na zachodzie i północy. Należało o to powalczyć. Teraz wisi nam nami na tej samej zasadzie Królewiec.

  Tak chcieli Niemcy i udał się im ten scenariusz z Piłsudskim zamiast Dmowskiego, a konsekwencją był 1939, II wojna, kolejny upadek Polski, sowieckie PRL, nieudana III RP. To wszystko przez brak Dmowskiego u władzy czy to zaraz w 1918, czy nieco później kiedy demon rewolucji, komunizmu osłabł na naszych ziemiach. Zdelegalizowano KPP itd

  Chciałbym że Pan doszedł do tego co Dmowski choćby w 1/10. Poza tym obudzenie, wykreowanie elit Narodu Polskiego, Polacy poczuli się Polakami, to dorobek endecji. Tożsamość, świadomość narodowa, podobnie zadanie mamy i obecnie zanim dojdziemy do szansy na wolną Polskę. To bardzo ważne, bo Polacy muszą rozumieć o co chodzi, muszą mieć w sobie głęboka motywację do zmian.

  Poza tym Analityk na pewno dotarł do ogłoszonej przez Pana inicjatywy w ostatnim tekście na blogu.

  W mojej ocenie wiązanie się z ONR, MW może im przeszkodzić-zaszkodzić, nam też chyba to nie pomoże na tym etapie jeżeli chcemy docierać do trochę innych Polaków, a zdrowa zasada jest prosta - po pierwsze nie szkodzić RN. Może powstać wiele środowisk narodowych, patriotycznych, obywatelskich, byle razem startowały w wyborach. To będzie test, albo cyrk i porażka w rodzaju kabaretowego Konwentu Św. Katarzyny.

  Piłsudskiego nie gloryfikujmy przesadnie, od tego jest PiS i cały UKŁAD III RP.
 • @Marek Kajdas 13:33:32
  Jeszcze nie dotarłem Panie Marku do tego tekstu, ale postaram się to niezwłocznie zrobić. Dziękuję za cenne informacje.
 • @cziken1 22:32:13
  T też zapowiadał Robert Winnicki na spotkaniu w Częstochowie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY